VIKING CUP 2016

Results

 
BEST CLUB/ORGANIZATION
 

Mönster Y. Min. VIT, Flickor 9 K
1.  Elvira BJERKEVIK,   Jönköping
2.  Alice THÖRNQVIST,   Skövde
3.  Elvira YUKSEL,   Skövde
3.  Umay OCKABOL,   Göteborg
Mönster Y. Min. GUL, Flickor 8-7 K
1.  My KARLSSON,   Linköping
2.  Aleena TOSRI,   Tomelilla
3.  Donya ILAMI,   Jönköping
3.  Linnea APELL,   Stenungsund
Mönster Y. Min. VIT, Pojkar 9 K
1.  Morris BRAJLE,   Jönköping
2.  Casper HUSS,   Partille
3.  Pablo JERNSTRÖM,   Jönköping
3.  Hampus AHLIN,   Ljungby
Mönster Y. Min.  GUL, Pojkar 8-7 K
1.  Isak WÄRFF,   Partille
2.  Tomi KARLSSON,   Göteborg
3.  Andreas NGUYEN,   Mölndal
3.  Tim SVENSSON,   Frölunda
Mönster Min. VIT, Flickor 9 K
1.  Felicia ARONSSON,   Lindome
2.  Stephanie FORSELL,   Lindome
3.  Olivia FRITHIOF,   Lindome
3.  Ebba BRENDEN,   Skövde
Mönster Min. VIT, Pojkar 9 K
1.  Axel RONNEMO,   Jönköping
2.  Olof SKRUF,   Kungsbacka
3.  Simon UVEBORN,   Jönköping
3.  Alfred LINELL,   Jönköping
Mönster Min. GUL, Flickor 8-7 K
1.  Johanna LÅNG,   Billdal
2.  Julia LINDÉN,   Partille
3.  Anya CHEN,   Eklanda
3.  Wilma JANSSON,   Torslanda
Mönster Min. GUL, Pojkar 8-7 K
1.  Omaid MIAKHEL,   Mölndal
2.  Noel EKSTRÖM,   Torslanda
3.  Oliver VALLIN,   Kärra
3.  Alexander HALLIN,   Torslanda
Mönster Min. GRÖN, Flickor 6-5 K
1.  Tuva THELANDER,   Jönköping
2.  Pernilla GUSTAFSSON,   Skövde
3.  Rebecca OHLSSON,   Gnesta
3.  Elin PERISIC,   Skara
Mönster Min. GRÖN, Pojkar 6-5 K
1.  Noah JOHANSSON,   Frölunda
2.  Karl LÅNG,   Billdal
3.  William JOHANNESSON,   Bohus
3.  Vilmer STRÖMBERG,   Skövde
Mönster Min. BLÅ/RÖD, Flickor 4-1 K
1.  Tuva TAPPER,   Skövde
2.  Ellen SJÖBERG,   Bohus
3.  Simona ZONIUK,   Skövde
3.  Miranda BERGMAN,   Eskilstuna
Mönster Min. BLÅ/RÖD, Pojkar 4-1 K
1.  Sebastian WAGNER,   Torslanda
2.  Henrik EMANUELSSON,   Torslanda
3.  Robin ELGGREN,   Kungsbacka
Mönster Kad. VIT, Flickor 9 K
1.  Elin BERG,   Trollhättan
2.  Diana KETTUNEN,   Trollhättan
3.  Isa FRIDHOLM,   Skövde
Mönster Kad. VIT, Pojkar 9 K
1.  Oliver HÖGSTRÖM,   Ale
2.  Sil AARDENBURG,   Mariestad
3.  Edvin AGIC,   Skövde
3.  Lucas UVEBORN,   Jönköping
Mönster Kad. GUL, Flickor 8-7 K
1.  Siri ANDERSSON,   Trollhättan
2.  Alva PETTERSSON,   Gnesta
3.  Nicole LARSSON,   Billdal
3.  Alexandra APELSTEN,   Gnesta
Mönster Kad. GUL, Pojkar 8-7 K
1.  Rasmus POUSARD,   Ale
2.  Joakim JOHANSSON,   Ale
3.  Viktor NORDHOLM,   Bohus
3.  Olof SKAFFMAN,   Trollhättan
Mönster Kad. GRÖN, Flickor 6-5 K
1.  Anna PERISIC,   Skara
2.  Linnea BRENNING,   Ljungby
3.  Ida KALLBERG,   Södertälje
3.  Laura HENRIKSSON,   Bohus
Mönster Kad. GRÖN, Pojkar 6-5 K
1.  Gustav FLORÉN,   Gnesta
2.  Albin LARSSON,   Torslanda
3.  Kevin STRÖMBERG,   Frölunda
3.  Isak CLAESSON,   Ljungby
Mönster Kad. BLÅ/RÖD, Flickor 4-1 K
1.  Emma NORLIN,   Skövde
2.  Malin PETERSSON,   Frölunda
3.  Amanda LOGOZAR,   Ljungby
3.  Sofie GUSTAFSSON,   Skövde
Mönster Kad. BLÅ/RÖD, Pojkar 4-1 K
1.  Markus EMANUELSSON,   Torslanda
2.  Leo WÄRFF,   Partille
3.  Lucas MATTSSON,   Billdal
3.  Emir ODOBASIC,   Mölndal
Mönster Y. Jun. GUL, Pojkar 8-7 K
1.  Olle TORSTENSSON,   Ljungby
2.  Otto PANTZAR,   Billdal
3.  Sophea KHORN,   Mariestad
Mönster Y. Jun. GRÖN/BLÅ, Flickor 6-3 K
1.  Ki PASANEN,   Gnesta
2.  Elin LINDSTRÖM,   Lindome
3.  Aurora APELSTEN,   Gnesta
3.  Ida DESVALL,   Stockholm
Mönster Y. Jun. GRÖN/BLÅ, Pojkar 6-3 K
1.  Edin JUJIC,   Ljungby
2.  Tony BJÖRNSSON,   Ljungby
3.  Oscar KOLLIN SUNDIN,   Tyresö
3.  William STÅLHANE,   Eskilstuna
Mönster Y. Jun. RÖD, Flickor 2-1K
1.  Emma GUSTAFSSON,   Frölunda
2.  Martynika ZONIUK,   Skövde
3.  Linn FINGARSEN,   Kärra
3.  Malin STIERNSTRÖM,   Kärra
Mönster Y. Jun. RÖD, Pojkar 2-1 K
1.  Adam HELAMB,   Frölunda
2.  Anton NOREN,   Frölunda
3.  Sebastian ROSVALL,   Lindome
3.  Erik SJÖBACK,   Partille
Mönster Jun. GUL, Damer 8-7 K
1.  Kuestan BABAI,   Uddevalla
2.  Maja LADESTAM,   Torslanda
3.  Denisa NECHTIOU,   Ljungby
Mönster  Jun. GUL, Herrar 8-7 K
1.  Mohammed ALI,   Skövde
2.  Marcus GLIMTÉN,   Kungsbacka
Mönster  Jun. GRÖN/BLÅ, Damer+Herrar 6-3 K
1.  Hanna SCHOGIN,   Frölunda
2.  Izabella LARSSON,   Billdal
3.  Lucas HORN,   Linköping
Mönster Jun. RÖD/SVART, Damer 2K-3D
1.  Lisa HASSELBLAD,   Frölunda
2.  Aida KOMIC,   Ljungby
3.  Ebba KÄNNGÅRD,   Gnesta
3.  Emma HOFFSTRÖM,   Södermalm
Mönster Jun. RÖD/SVART, Herrar 2K-3D
1.  Jani SIHVONEN,   ITF Finland
2.  Antti-Pekka ALAPERÄ,   ITF Finland
3.  Karl RENELL,   Kungsbacka
3.  Timmy PELLI,   Lindome
Mönster Sen. GUL, Damer 8-7 K
1.  Elin KÄLL,   Skara
2.  Camilla ANDERSSON,   Torslanda
3.  Mariana STÅHLGREN,   Frölunda
3.  Helga EKSTRÖM,   Torslanda
Mönster Sen. GUL, Herrar 8-7 K
1.  Simon SVENSSON,   Jönköping
2.  Anders WIRSÉN,   Stockholm
3.  Jakob SILOW,   Gnesta
3.  Sopha KHORN,   Mariestad
Mönster Sen. GRÖN/BLÅ, Damer 6-3 K
1.  Fei LONG,   Stockholm
2.  Moa JANSSON,   Lindome
3.  Susanne PERISIC,   Skara
3.  Ellen GUSTAFSSON,   Frölunda
Mönster Sen. GRÖN/BLÅ, Herrar 6-3 K
1.  Ramin NAJARI,   Ljungby
2.  Daniel SÖDERSTRÖM,   Bohus
3.  Mirhussein FAYAZI,   Mölndal
3.  Patrik SEROBIAN,   Mariestad
Mönster Sen. RÖD/SVART, Damer 2K-6D
1.  Julia PÄTSI,   ITF Finland
2.  Nita METTINEN,   ITF Finland
3.  Henni YLIMÄINEN,   ITF Finland
3.  Mina DAHL,   Partille
Mönster Sen. RÖD/SVART, Herrar 2K-6D
1.  Ville PIIPONNIEMI,   ITF Finland
2.  Ronnie PÄÄSKY,   ITF Finland
3.  Samuli ROSSI,   ITF Finland
3.  Jukka HOLMEN,   ITF Finland

Kamp Y. Min. VIT, Flickor -140 cm
1.  Elvira YUKSEL,   Skövde
2.  Johanna LINDSTRÖM,   Torslanda
3.  Leila NORRLÖF,   Mariestad
3.  Alice THÖRNQVIST,   Skövde
Kamp Y. Min. VIT, Flickor +140 cm
1.  Elvira BJERKEVIK,   Jönköping
2.  Aprilia DAHLIN,   Skövde
Kamp Y. Min. VIT, Pojkar -130 cm
1.  Morris BRAJLE,   Jönköping
2.  Angel GARCIA WOOD,   Skövde
Kamp Y. Min. VIT, Pojkar -140 cm
1.  Vide LILJA BLOMKVIST,   Mariestad
2.  Kevin BARANOU,   Jönköping
3.  Jack LUNDH,   Mariestad
3.  John SKAFFMAN,   Trollhättan
Kamp Y. Min. VIT, Pojkar +140 cm
1.  Moltas LANDIN,   Skövde
2.  Hugo CZAPLICKI,   Mariestad
3.  Pablo JERNSTRÖM,   Jönköping
3.  Hampus AHLIN,   Ljungby
Kamp Y. Min. GUL, Flickor -130 cm
1.  Aleena TORSI,   Tomelilla
2.  My KARLSSON,   Linköping
Kamp Y. Min. GUL, Flickor 140 cm
1.  Donya ILAMI,   Jönköping
2.  Hailey LARSSON,   Stenungsund
3.  Linnea APELL,   Stenungsund
3.  Naima VALLIN,   Kärra
Kamp Y. Min. GUL, Pojkar -130 cm
1.  Malik SAFI,   Mariestad
2.  Aaron HOLGERSSON,   Skövde
3.  Karl ANDERSSON,   Skövde
Kamp Y. Min. GUL, Pojkar -140 cm
1.  David YOUSEF,   Skövde
2.  Tomi KARLSSON,   Göteborg
3.  Isak WÄRFF,   Partille
3.  William PERSSON,   Eskilstuna
Kamp Y. Min. GUL, Pojkar +140 cm
1.  Ian JOHANSSON,   Mariestad
2.  Elliott HOLLAND,   Ljungby
3.  Tim SVENSSON,   Frölunda
3.  Svante SILOW KALLENBERG,   Gnesta
Kamp Y. Min. GRÖN, Flickor -130 cm
1.  Martina ASPLUND,   Eskilstuna
Kamp Y. Min. GRÖN, Pojkar -140 cm
1.  Augustas POVILAITIS,   Skövde
Kamp Min. VIT, Flickor 150 cm
1.  Evelina JÄVERMO,   Bohus
2.  Klara SANDHOLM,   Skövde
3.  Ebba BRENDEN,   Skövde
Kamp Min. VIT, Pojkar -150 cm
1.  Axel RONNEMO,   Jönköping
2.  Tren AARDENBURG,   Mariestad
3.  Julious LEBANNÉR,   Stenungsund
3.  Olof SKRUF,   Kungsbacka
Kamp Min. GUL, Flickor -140 cm
1.  Johanna LÅNG,   Billdal
2.  Derya ILAMI,   Jönköping
3.  Elise HOLGERSSON,   Skövde
Kamp Min. GUL, Flickor -150 cm
1.  Levis VATER,   Jönköping
2.  Julia LINDÉN,   Partille
3.  Olivera PAJEVIC,   Ljungby
3.  Nicole BAZI,   Skövde
Kamp Min. GUL, Flickor +150 cm
1.  Anya CHEN,   Eklanda
2.  Lina KALLIO,   Bohus
3.  Emma ARONSSON,   Eklanda
3.  Nina VAZAE,   Skövde
Kamp Min. GUL, Pojkar -140 cm
1.  Alexander HALLIN,   Torslanda
2.  Adam SPARRFELDT,   Göteborg
3.  Calle HJELMÅKER,   Jönköping
Kamp Min. GUL, Pojkar -150 cm
1.  Liam PECI,   Jönköping
2.  Benjamin MARIC,   Skövde
3.  Arvid LILJA BLOMKVIST,   Mariestad
3.  Justine RINEHOLM,   Linköping
Kamp Min. GUL, Pojkar +150 cm
1.  Oliver VALLIN,   Kärra
2.  Noel EKSTRÖM,   Torslanda
3.  Eric GILBORNE,   Frölunda
3.  Simon ANDERSSON,   Jönköping
Kamp Min. GRÖN, Flickor -150 cm
1.  Tuva THELANDER,   Jönköping
2.  Rebecca OHLSSON,   Gnesta
3.  Melissa CSIPAK,   Ljungby
Kamp Min. GRÖN, Flickor +150 cm
1.  Elin PERISIC,   Skara
2.  Alva OTTERSTEN,   Skövde
3.  Pernilla GUSTAFSSON,   Skövde
Kamp Min. GRÖN, Pojkar -140 cm
1.  Vilmer STRÖMBERG,   Skövde
2.  Jonatan FIEDLER,   Ljungby
3.  David HANSSON BÄRRING,   Billdal
3.  Loke MECKLIN,   Mariestad
Kamp Min. GRÖN, Pojkar -150 cm
1.  Vincent DAHLBERG,   Frölunda
2.  Jonathan SKOOG,   Billdal
3.  Noah JOHANSSON,   Frölunda
3.  Emil OLOFSSON,   Kärra
Kamp Min. GRÖN, Pojkar +150 cm
1.  Jacob TECKLEBERHAN,   Lindome
2.  Noah LILJESTAM,   Tyresö
3.  Ted THOLIN,   Jönköping
3.  Lukas KOHLIN,   Jönköping
Kamp Min. BLÅ/RÖD, Flickor -150 cm
1.  Ellen SJÖBERG,   Bohus
Kamp Min. BLÅ/RÖD, Flickor +150 cm
1.  Tuva TAPPER,   Skövde
2.  Simona ZONIUK,   Skövde
3.  Miranda BERGMAN,   Eskilstuna
Kamp Min. BLÅ/RÖD, Pojkar 150 cm
1.  Robin ELGGREN,   Kungsbacka
2.  Henrik EMANUELSSON,   Torslanda
3.  Sebastian WAGNER,   Torslanda
Kamp Kad. VIT, Flickor -165 cm
1.  Elin BERG,   Trollhättan
2.  Diana KETTUNEN,   Trollhättan
Kamp Kad. VIT, Pojkar -155 cm
1.  Sil AARDENBURG,   Mariestad
2.  Edvin AGIC,   Skövde
3.  Lucas UVEBORN,   Jönköping
Kamp Kad. GUL, Flickor OPEN
1.  Alexandra APELSTEN,   Gnesta
2.  Smilla NEVALAINEN,   Göteborg
3.  Nicole LARSSON,   Billdal
3.  Siri ANDERSSON,   Trollhättan
Kamp Kad. GUL, Pojkar -155 cm
1.  Rasmus BJÄRKLUND,   Eklanda
2.  Jesper APELL,   Mariestad
Kamp Kad. GUL, Pojkar -165 cm
1.  Emil BERGLUND,   Skara
2.  Pontus NILSSON,   Stenungsund
3.  Olof SKAFFMAN,   Trollhättan
3.  Oscar HEIMER,   Stenungsund
Kamp Kad. GUL, Pojkar +165 cm
1.  Sarajodin JARMOHAMMAD,   Skövde
2.  Markus FREDRIKSEN,   Torslanda
3.  Alexander GHOSAL,   Billdal
Kamp Kad. GRÖN, Flickor -155 cm
1.  Amanda KUUSISTO,   Skövde
2.  Moa LITHANDER,   Billdal
Kamp Kad. GRÖN, Flickor -165 cm
1.  Naemi JOHANSSON,   Frölunda
2.  Felicia RUZINSKI,   Torslanda
3.  Linnea BRENNING,   Ljungby
3.  Laura HENRIKSSON,   Bohus
Kamp Kad. GRÖN, Flickor +165 cm
1.  Py PASANEN,   Gnesta
2.  Ida KALLBERG,   Södertälje
3.  Anna PERISIC,   Skara
Kamp Kad. GRÖN, Pojkar -155 cm
1.  Alexander LILLEMETS,   Eskilstuna
2.  Simon ASPLUND,   Eskilstuna
3.  Karl LUNDQVIST,   Mariestad
3.  Liam THELANDER,   Jönköping
Kamp Kad. GRÖN, Pojkar -165 cm
1.  Albin LARSSON,   Torslanda
2.  Kevin STRÖMBERG,   Frölunda
3.  Maximiliam JOHANSSON,   Kungsbacka
3.  Michael JOHANSSON,   Ljungby
Kamp Kad. GRÖN, Pojkar +165 cm
1.  Gustav FLORÉN,   Gnesta
2.  Jakob BENGTSSON,   Mariestad
3.  Isak CLAESSON,   Ljungby
Kamp Kad. BLÅ/RÖD, Flickor OPEN
1.  Angelica HÖGBERG,   Lindome
2.  Avalon HANSSON,   Kärra
3.  Amanda LOGOZAR,   Ljungby
3.  Ronja FIEDLER,   Ljungby
Kamp Kad. BLÅ/RÖD, Pojkar -155 cm
1.  Josef ALAMI,   Tyresö
Kamp Kad. BLÅ/RÖD, Pojkar -165 cm
1.  Adam LINDÉN,   Partille
2.  Emir ODOBASIC,   Mölndal
3.  Markus EMANUELSSON,   Torslanda
3.  Anton LINDSTRÖM,   Lindome
Kamp Kad. BLÅ/RÖD, Pojkar +165 cm
1.  Willy THROLIN,   Stenungsund
2.  Sixten BJERKEVIK,   Jönköping
3.  Leo WÄRFF,   Partille
3.  Vincent PHILIPSON,   Skövde
Kamp Y. Jun. GUL, Pojkar -52 kg
1.  Otto PANTZAR,   Billdal
Kamp Y. Jun. GUL, Pojkar 64/70 kg
1.  Sophea KHORN,   Mariestad
2.  Abdulsamad YOSOFI,   Mariestad
3.  Olle TORSTENSSON,   Ljungby
Kamp Y. Jun. GRÖN/BLÅ, Flickor -55 kg
1.  Elin LINDSTRÖM,   Lindome
2.  Emma WYON,   Jönköping
Kamp Y. Jun. GRÖN/BLÅ, Flickor -60 kg
1.  Ki PASANEN,   Gnesta
2.  Ida DESVALL,   Stockholm
3.  Aurora APELSTEN,   Gnesta
Kamp Y. Jun. GRÖN/BLÅ, Flickor +60 kg
1.  Filippa KANKA,   Tyresö
Kamp Y. Jun. GRÖN/BLÅ, Pojkar -52 kg
1.  William STÅLHANE,   Eskilstuna
2.  Philip OHLZON,   Mariestad
3.  Robert ODDESTAD,   Frölunda
Kamp Y. Jun. GRÖN/BLÅ, Pojkar -58 kg
1.  Vilder LEIMO,   Göteborg
2.  Oscar KOLLIN SUNDIN,   Tyresö
Kamp Y. Jun. GRÖN/BLÅ, Pojkar +70 kg
1.  Jonas PLANCK,   Skara
2.  Edin JUJIC,   Ljungby
Kamp Y. Jun. RÖD, Flickor -50 kg
1.  Johanna TECKLEBERHAN,   Lindome
Kamp Y. Jun. RÖD, Flickor -55 kg
1.  Linn FINGARSEN,   Kärra
2.  Ellinor BALTE TOLLÉN,   Lindome
3.  Emma GUSTAFSSON,   Frölunda
Kamp Y. Jun. RÖD, Flickor -60 kg
1.  Malin STIERNSTRÖM,   Kärra
2.  Darina TOLLBO,   Jönköping
3.  Tilde ERICSSON,   Skövde
3.  Filippa LUNDIN,   Jönköping
Kamp Y. Jun. RÖD, Flickor +60 kg
1.  Therese HÖGBERG,   Lindome
Kamp Y. Jun. RÖD, Pojkar -52 kg
1.  Emil BURMAN,   Jönköping
2.  Isak UGGLA,   Jönköping
Kamp Y. Jun. RÖD, Pojkar -58 kg
1.  Brandon ARIAS,   Tyresö
2.  Erik SJÖBACK,   Partille
3.  Max BRYGGMAN,   Uddevalla
Kamp Y. Jun. RÖD, Pojkar -64 kg
1.  Anton NOREN,   Frölunda
2.  Sebastian ROSVALL,   Lindome
Kamp Y. Jun. RÖD, Pojkar +70 kg
1.  Dino MUJANOVIC,   Gnesta
2.  Adam HELAMB,   Frölunda
3.  Oliver WIKSTEN,   Kungsbacka
Kamp Jun. GUL, Damer 65/65 kg
1.  Denisa NECHTIOU,   Ljungby
2.  Kuestan BABAI,   Uddevalla
Kamp Jun. GUL, Herrar 62/68 kg
1.  Mohammed ALI,   Skövde
2.  Ahmad KHALILI,   Mariestad
3.  Hosein PANAHI,   Mariestad
Kamp Jun. GUL, Herrar +75 kg
1.  Marcus GLIMTÉN,   Kungsbacka
2.  Hedayat RAHIMI,   Mariestad
Kamp Jun. GRÖN/BLÅ, Damer -65 kg
1.  Hanna SCHOGIN,   Frölunda
2.  Izabella LARSSON,   Billdal
Kamp Jun. RÖD/SVART, Damer -55 kg
1.  Lisa HASSELBLAD,   Frölunda
2.  Camilla VAN BERLEKOM,   Kärra
3.  Julia EKLÖF,   Tyresö
Kamp Jun. RÖD/SVART, Damer -65 kg
1.  Emma HOFFSTRÖM,   Södermalm
2.  Heidi RINTALA,   ITF Finland
Kamp Jun. RÖD/SVART, Herrar -56 kg
1.  Karl SVANTESSON,   Frölunda
2.  Abbe SVENSSON,   Stockholm
3.  Axel RENELL,   Kungsbacka
Kamp Jun. RÖD/SVART, Herrar -62 kg
1.  Mickael ARIAS,   Tyresö
2.  Timmy PELLI,   Lindome
Kamp Jun. RÖD/SVART, Herrar -68 kg
1.  Jakob ALAMI,   Tyresö
2.  Karl RENELL,   Kungsbacka
Kamp Jun. RÖD/SVART, Herrar -75 kg
1.  Hussein AL-DEBIS,   Bohus
2.  Oskar MELLER,   ITF Finland
3.  Lennart QRYO,   Jönköping
3.  Serhan TALAYHAN,   Tyresö
Kamp Sen. GUL, Damer 62/68 kg
1.  Jessica KRANTZ,   Stockholm
2.  Marianan STÅHLGREN,   Frölunda
3.  Maria CARBAJAL,   Stockholm
3.  Helga EKSTRÖM,   Torslanda
Kamp Sen. GUL, Herrar -63 kg
1.  Sopha KHORN,   Mariestad
Kamp Sen. GUL, Herrar 70/78 kg
1.  Anders WIRSÉN,   Stockholm
2.  Daniel KRANTZ,   Stockholm
3.  Simon SVENSSON,   Jönköping
3.  Josef DJÄRF,   Jönköping
Kamp Sen. GUL, Herrar -85 kg
1.  Jakob SILOW,   Gnesta
2.  Daniel ÖSTBERG,   Eskilstuna
Kamp Sen. GUL, Herrar +85 kg
1.  Niklas ANDERSSON,   Lindome
2.  Rikard FLORÉN,   Gnesta
Kamp Sen. GRÖN/BLÅ, Damer -56 kg
1.  Fei LONG,   Stockholm
2.  Eva MOLNAR,   Stockholm
Kamp Sen. GRÖN/BLÅ, Damer -62 kg
1.  Moa JANSSON,   Lindome
2.  Ellen GUSTAFSSON,   Frölunda
Kamp Sen. GRÖN/BLÅ, Damer -68 kg
1.  Susanne PERISIC,   Skara
Kamp Sen. GRÖN/BLÅ, Herrar -63 kg
1.  Karim ALIZADIH,   Tyresö
2.  Mirhussein FAYAZI,   Mölndal
Kamp Sen. GRÖN/BLÅ, Herrar -78 kg
1.  Felix SAMUELSSON,   Tyresö
2.  Daniel SÖDERSTRÖM,   Bohus
3.  Johan BENGTSTRÖM,   Billdal
3.  Niklas STAM,   Södermalm
Kamp Sen. GRÖN/BLÅ, Herrar -85 kg
1.  Daniel ESKILSSON,   Jönköping
2.  Eric KORELL,   Skövde
3.  Patrik SEROBIAN,   Mariestad
Kamp Sen. GRÖN/BLÅ, Herrar +85 kg
1.  Pontus HJORTSKOG,   Bohus
2.  Daniel ASPLUND,   Eskilstuna
Kamp Sen. RÖD/SVART, Damer -56 kg
1.  Josefine TOLF,   Göteborg
2.  Mina DAHL,   Partille
3.  Abashka ALCHAGIROVA,   Skövde
3.  Julia PÄTSI,   ITF Finland
Kamp Sen. RÖD/SVART, Damer -62 kg
1.  Jutta AARTOLA,   ITF Finland
2.  Sofia GUSTAVSSON,   Södermalm
Kamp Sen. RÖD/SVART, Damer -68 kg
1.  Madeleine PALMERSJÖ,   Frölunda
2.  Maya HYLLANDER,   Eskilstuna
3.  Fanny CARLSSON,   Skara
Kamp Sen. RÖD/SVART, Damer -75 kg
1.  Aino KOSKINEN,   ITF Finland
2.  Maria HOVELIUS,   Jönköping
Kamp Sen. RÖD/SVART, Damer +75 kg
1.  Christina PLYMOUTH,   Billdal
Kamp Sen. RÖD/SVART, Herrar -63 kg
1.  Noak ALAMI,   Tyresö
2.  Philip KORKIS,   Skövde
3.  Richard LEUCHOVIUS,   Kungsbacka
3.  Mihir CHOUHAN,   Jönköping
Kamp Sen. RÖD/SVART, Herrar -70 kg
1.  Hung NGYUEN,   Göteborg
2.  Patrik CARLSTRÖM,   Jönköping
3.  Alvin LEIMO,   Göteborg
3.  Konsta VAINIKAINEN,   ITF Finland
Kamp Sen. RÖD/SVART, Herrar -78 kg
1.  Jimmie LIDÉN,   Mariestad
2.  Jukka HOLMEN,   ITF Finland
3.  Alexander HANSSON,   Kärra
3.  Arne KÄSEL,   Södermalm
Kamp Sen. RÖD/SVART, Herrar -85 kg
1.  Niklas MARMHEDEN,   Göteborg
2.  Antti RINTANEN,   ITF Finland
3.  Tino SHIKONGO,   ITF Finland
Kamp Sen. RÖD/SVART, Herrar +85 kg
1.  Jonatan RYDBERG,   Partille
2.  Orlando ROUDETTE,   Tyresö
3.  Martin PERSSON,   Partille
3.  Nils-Petter SKÖLD,   Göteborg